(096) 38 51 484
(044) 232 38 92

Дзвоніть 8:30 до 20:00

Водостічні системи

Будинок, що потопає у вогкості, це — як підмочена репутація — багато потрібно повозитися, щоб гарантувати комфортне сприйняття. Сприятливий клімат, чи то взаємини між людьми, чи то місце знаходження, спонукає до життєвого успіху… Водостічні системи, безсумнівно, є найважливішою складовою облаштування кожного будинку. Тим більше, якщо мова йде безпосередньо про наші з вами оселі. Адже за допомогою атмосферних опадів з дахів стікає надзвичайно велика кількість вологи: місяць за місяцем, протягом календарного року, вода мало-помалу підточує фундамент, пошкоджує цоколь будівлі. Волога просто руйнує штукатурку і оздоблення споруди, призводить до появи цвілі, грибка. Щоб уникнути таких вельми крупних неприємностей, які загрожують істотними фінансовими втратами, необхідно потурбуватись про монтаж належної якості водостоків. Якщо все зробити правильно, встановити оптимальну кількість елементів водостічної системи, вдасться практично повністю нівелювати негативні наслідки опадів, талих вод і т.д. В першу чергу, фахівці радять встановити дренажні труби, жолоби, фітинги, також деякі допоміжні елементи, що переходять в підсумку в систему дренажу.

Крім прямої і самої головної функції — захисту фундаменту і фасаду будівлі від вологи, водостічні системи також несуть в собі і декоративно-естетичну складову. Таким чином, зовнішній вигляд будівлі отримує цілком завершений вигляд. Павутини водостоків і інших елементів елегантно підкреслюють переходи від фронтонів до фасадів, покрівельного покриття до стін. В кінцевому результаті, зовнішній вигляд житла буде виглядати більш стильним і акуратним… Тим часом, жолоби, як головні складові водстоків, виробляються декількох видів. Можна, зокрема, вибирати підвісні варіанти, або горизонтальні настінні. Водостічні труби, в свою чергу, встановлюють вертикально, вони можуть примикати до балконів, покрівельних жолобів. Цікаво, що водостоки цілком раціонально і практично розташовувати не тільки зовні, але і всередині будівель. Сучасні будівельні технології дозволяють втілювати в життя найцікавіші ідеї та задуми. У будь-якому випадку, система водостоку є не просто поєднанням окремих елементів (основних і додаткових) — це цілісна конструкція, істотно забезпечує терміни експлуатації тієї чи іншої споруди.

У чому основна суть такої конструкції? За допомогою горизонтальних елементів вода прямує в вертикальні через зливи. Пізніше волога може йти під землю, або ж по спеціально проробленим канавках на газони, інший прибудинковий простір. Сама концепція водостічних систем передбачає цілісний підхід, врахування всіх факторів: конфігурації, площі даху, наприклад, або архітектурних особливостей будівлі, кількість опадів, або ж монтаж дренажної системи. Важливі чинники — кольорова гама дахового покриття, як і оздоблення фасадів будинків. Завдяки правильному відведенню дощової води, до речі, запобігається проникненню вологи в підвальні приміщення (в першу чергу тут, звичайно ж, безпосередня роль належить прилеглим ґрунтовим водам). А тим часом, дренажні системи бувають двох типів: відкриті, або закриті. Останній варіант враховує процес закладки труб на глибині, з урахуванням периметра ділянки. Тоді як відкриту дренажну систему доцільніше буде використовувати на тій ділянці, де ґрунтові води перебувають на досить низькому рівні. Буває, в подібних цілях можуть вдаватися до технології поверхневого водовідведення.

Отже, при облаштуванні надійної водостічної системи, фахівці можуть використовувати найширший спектр її елементів: гаки кріплень для вже згаданих вище жолобів, обов’язкові з’єднувачі для труб або хомути, також кронштейни і коліна, водозбірні воронки, а ще заглушки і багато іншого. У складі додаткових елементів «сухої» системи, насправді, більш ніж достатньо всіляких «гаджетів». Кронштейни, в свою чергу, є особливими елементами, максимально посилюють систему в цілому, вони цілком справляються з функцією захисту від вітрових навантажень, сильних снігопадів і т.п … З чого ж, переважно, виготовляються всі ці жолоби, труби, хомути, гаки та кронштейни? Як основні, так і додаткові елементи сучасних водостічних систем можуть бути зроблені з металу або пластику. У першому випадку мова йде, переважно, про оцинковану сталь, мідь або алюміній, а також актуальний цинк-титановий сплав. Другий варіант — це добре відомий нам (зокрема, по віконно-дверних конструкціях) — ПВХ. Як металеві так і пластикові деталі водостічної системи мають свої переваги і недоліки. Тут розбиратися повинні фахівці.

Надійні водостоки обладнані жолобами особливої ​​форми, відповідно будь-які переливи при (нехай навіть найінтенсивніших) опадах виключені. Надзвичайно важливо гарантувати максимальну ефективність експлуатації водостоків, а значить тут ніяк не обійтися без правильного розрахунку водостічної системи. Тобто, необхідно чітко визначити потрібну кількість труб, що гарантовано могло б забезпечити високу інтенсивність водовідведення. Наприклад, за допомогою однієї труби діаметром в 100 мм, вдається відвести воду з покрівлі площею в 200 кв. м. Фахівці також звертають увагу на стійкість до вигоряння тих чи інших водовідводів. Безсумнівно, водостічні системи повинні володіти високою герметичністю. Останнього вдається досягти завдяки застосуванню каучукових ущільнювачів. З’єднувачі жолобів з вкладками, в свою чергу, надають додаткової жорсткості водостічній системі. Що ж стосується такого параметра як стійкість до вологи, то тут маються на увазі не тільки природні опади, але і зносостійкість по відношенню до різного роду солей, кислот, інших активних хімічних елементів.

Вибираючи водостоки, увагу також звертають на незначну вагу конструкцій, доступну вартість. Важливо, щоб після будь-якого роду деформацій (переважно, незначних, звичайно ж) матеріал конкретного водостоку можна було відновити без особливих труднощів. Навіть самі швидкісні водовідводи не повинні доставляти незручності мешканцям або навіть сусідам: тут, природно, мова йде, в першу чергу, про шум. Надійнї якості водостічна система обов’язково повинна відрізняться беззвучною роботою. Сучасний сервіс абсолютно дозволяє виготовляти необхідні елементи водостоків під замовлення. Таким чином, вдається забезпечити максимально гармонійний підбір форм, відтінків конструкції по відношенню до фасадів будівель. Крім важливої практичності, як уже згадувалося, водосток надає будинкам ще й привабливу геометрію. Стандартні кольори сучасних водостоків — білий, коричневий, або графіт. Що стосується безпосередніх розмірів елементів водостічної системи, то тут можливі, наприклад, такі варіації: 130/100 мм, або 90/75 мм, багато інших.

Часто установку водостічної системи господарі вважають за краще проводити самостійно: їм здається, що конструкція досить простота, особливих зусиль процес монтажу не потребують. Ну, тут, як то кажуть, як подивитися. Можна і опростоволоситися. Найпоширенішими помилками при монтажі водостічних систем є, зокрема, нераціональний підбір труб (точніше, їх діаметру), або кількості воронок (тоді система не буде справлятися з потоками води). Подібні прорахунки, в основному, стосуються проектування, правда буває проблема і в професійності розрахунків. «Косяк» може статися і до установки водостоків технології «рука об руку». Поширена помилка буває і в тому, що жолоби встановлюються горизонтально, відповідно, в самих жолобах, також по кутах системи може накопичуватися багато води. Коли збирається дощова волога в резервуарах (з метою поливу), її накопичення в жолобах не дозволяє водостокам виконувати їх головну функцію — відведення води. У зимову пору застояна вода легко перетвориться на лід, а у час відлиги будуть утворюватися крижані затори, що перешкоджають водовідведенню. Всі ці «косяки» вже через рік-два такої недбалої експлуатації призведуть до необхідності ремонту водостічної системи, пластикові водостоки взагалі можуть полопатися. Тут більш надійними є мідні водостоки, але вони і коштують відповідно.

Важливо, щоб покрівля не занадто нависала над жолобом, як, власне, і навпаки — не була змонтований далеко від центру. Категорично неправильним вважається встановлювати жолоби з ухилами по відношенню до стіни, або від стін будинку: тоді можливі переливи через край при сильному дощі. Недозволено також, щоб труби розташовувалися сильно близько до стін. Тоді як непродумане кріплення нехай навіть найдорожчої водостічної системи обов’язково призведе до намокання стін, коли буде злива. Фахівці запевняють, що головні правила монтажу водостічних конструкцій, в цілому, є загальними для різних типів. Разом з тим, встановлення металевих або пластикових водостоків таки відрізняється деякими відмінностями. Стійкість до корозії і довговічність водостічної системи безпосередньо залежить від надійності її деталей. Водостоки цілого ряду брендів вигідно виділяються на тлі інших систем, що є у продажу. Не варто забувати, що правильно встановлена ​​водостічна система захистить як стіни, так фундамент з цоколем від пошкоджень, передчасного зносу.