Warning: include(/home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/options_functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/main.php on line 79

Warning: include(/home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/options_functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/main.php on line 79

Warning: include(): Failed opening '/home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/options_functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/main.php on line 79
 Примикання покрівлі - покрівельні матеріали BM Rubin®
(096) 38 51 484
(044) 232 38 92

Дзвоніть 8:30 до 20:00

Примикання покрівлі

Надійно захищений від негоди дах — це якісно виконане примикання покрівлі. Герметичність даху, виконана на високому рівні, досягається непросто. Зате відмінно виконавши завдання, забезпечивши примикання до стін, димоходів, трубах і інших елементів конструкції, можна бути впевненим у комфортних умовах проживання або роботи в конкретному будинку. На дах не просто випадають опади, тут часто накопичується багато сміття, нанесеного вітрами, збираються кучугури снігу і т.д. Відповідно, істотно зростають ризики протікань, коли погано облаштовані примикання. Фахівцям добре відомо, що всі місця примикань на покрівельній системі обов’язково враховуються ще на етапі створення проекту. Наприклад, цегляний будинок передбачає установку спеціального «козирка» з половинок цегли. Дана технологія буде перешкоджати проникненню вологи на ділянках з’єднання стін і даху над головою. Ще один варіант — невеликі параметри виїмки, залишені при кладці. Тут, згодом, буде зроблено покриття покрівлі. Незалежно від варіантів, задовго до облаштування даху всі можливі примикання необхідно врахувати і вирішити питання якісної герметизації.

Матеріали і реалізація примикання покрівлі

Виконують процедуру герметизації примикань даху по-різному. Тут все залежить від матеріалу покриття. Візьмемо, наприклад, рулонний матеріал. Один з поширених способів монтажу — флешинг. Тут наносять пластичну мастику разом з армуючим геотекстилем. Як результат — досить міцні, еластичні характеристики стиків і їх тривалий період служби. Метод досить простий, тому господарі часто самі беруться втілювати його в життя. Тим часом, лише досвідчений покрівельник здатний максимально точно дотримуватися технології. Перед тим, як нанести мастику він підготує поверхню належним чином. Рулони повинні бути очищені від посипання, а полівінілхлорид — знежирений. Бетон, в свою чергу, промазують праймером, а цегляну кладку штукатурять і добре просушують. Майбутні з’єднання ретельно зачищають від всілякого бруду, а великі відколи, щілини обов’язково треба замазати. Лише підготувавши належним чином поверхню, можна наносити мастику шаром певної товщини. Далі укладають геотекстиль, який покривають знову мастикою. Якісно зробене примикання покрівлі — це не тільки чітке дотримання технології, але і часових меж монтажних робіт.

Кріплення рейкою, фартухом як спосіб примикання покрівлі

Рейка з саморізами — ще один поширений спосіб монтажу примикань на даху. Тут використовують силіконовий герметик. Його накладають на вузол примикання рейки до стіни. Рулони підіймають на стіну, висота повинна бути до 20 см. У місцях стиків не допускають впадин, щоб уникнути дірок. Для цього можна використовувати трикутні бруски, розташовані між поверхнею даху і стіною. Також укладають додатковий пласт теплоізоляції. В результаті утворюється валик, який не допустить проривів матеріалу, а також надійно утеплить вузли примикання. Коли виробляють пристрій примикання з такого матеріалу як профлист, доцільно застосувати сталеві планки, або спеціальні фартухи. Монтаж даної конструкції на бетон, або обштукатурену основу передбачає виконання виїмки в 2 см глибини. Фартух спочатку обробляється силіконовим герметиком, потім його вставляють в штробу, закріплюючи з нижньої сторони саморізами. Буває, використовується подвійний фартух. Це коли верх накладають на низ. В даному випадку не потрібно руйнувати поверхню… Примикання на черепичній покрівлі облаштовують за допомогою гофрованих стрічок з такого металу як алюміній. Така технологія дозволяє повторювати профіль черепиці. Герметизацію тут виконують за допомогою розплавленого бітуму. Таким же способом можна загерметизувати і покриття м’якою черепицею.

Пристрій примикання покрівлі до вентшахти, димоходу, труби.

Примикання даху до труби часто облаштовують за допомогою Флешингу. Тут важливо, щоб шари мастики добре підсохли, геотекстиль був високої якості. При необхідності наносять кілька шарів мастики. Головна і обов’язкова умова, як уже згадувалося — їх накладають лише на просохла основу. Якщо все зробити розумно, подібне з’єднання буде відрізнятися прекрасною пластичністю, міцністю, гарантується довговічна експлуатація. Пристрій примикання покрівлі, зокрема, до димоходів може виконуватися в такий спосіб. Тут обов’язково враховується, що конструкція проходить крізь стелю, увесь пиріг покрівлі. Відповідно, всі проходи надійно герметизують. Як це роблять? Біля труби зверху монтують обрешітку. Поверх накладають пласт ізолюючого матеріалу. Кінці будуть розташовані на трубі, одночасно і під покриттям даху. Там, де обрешітка частково притулена до труби, під ізоляцію необхідно встановити дерев’яний трикутний брусок. А на краю ізоляції, піднятої на трубу, укладають герметик, накриваючи металевим фартухом. Можна фартух загнати в спеціально виконану штробу, а можна ізолювати тим же герметиком. Часто його закріплюють дюбелями.

Примикання даху до вентиляційної шахти, в основному, робляють аналогічно. Але, буває, розглядають і варіант прилаштування фартуха за допомогою цвяхів. Монтаж здійснюється до дерев’яних пробок. Коли шахта кругла, вдається затиснути роздліення даху трубою значного діаметру, закривши дірку рідким герметиком. Якщо отвори досить великі, попередньо доведеться виконати зачеканку якимось волокнистим матеріалом. Прилягання на даху — це потенційна небезпека конкретних ділянок конструкції в цілому. Непрофесійне облаштування його загрожує просочуванням води в підпокрівельний простір, що спричинить за собою руйнування ізоляційного шару. Особливу увагу слід приділити з’єднанням зі стіною. І тут неважливо, за великим рахунком, буде використано бічне або верхнє примикання. Головне, щоб фахівці якісно зробили свою роботу.