Warning: include(/home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/options_functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/main.php on line 79

Warning: include(/home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/options_functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/main.php on line 79

Warning: include(): Failed opening '/home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/options_functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/main.php on line 79
 Єндова і жолоб - покрівельні матеріали BM Rubin®
(096) 38 51 484
(044) 232 38 92

Дзвоніть 8:30 до 20:00

Єндова і жолоб.

Звичайний дах сьогодні — швидше виняток. Похилі два ската — прерогатива минулого, або максимально простого будови. Коли ж мова заходить про сучасний, естетично витриманому зовнішньому вигляді приватного житла — все виглядає більш різноманітним і привабливим. Навіть забудовники, які зводять багатоквартирні житлові будинки прагнуть до максимального креативу щодо облаштування покрівельної системи, що вже тут говорити про власників приватних котеджів. Проект будинку зі складним дахом — сучасний тренд. Наприклад, шатрова, або вальмовая покрівля. Обидва варіанти відрізняються чудовою візуалізацією. А там де красиво, обов’язково передбачається хитромудра форма. Тобто, на даху необхідно встановити чималу кількість додаткових елементів. Важливе місце в подібних складних покрівельних системах, безсумнівно, відводиться такої технології як ендова і жолоб. Що вона собою являє? Йдеться про з’єднання двох площин складного даху в місці зламу. Єндова відрізняється від коника. Перший варіант прийнято монтувати в тих місцях, де скати покрівлі з’єднуються, утворюючи внутрішній кут. Таким чином і виходить своєрідний жолоб.

Єндова і жолоб: конфігурації.

Фахівцям добре відомо, що кількість стиків на даху безпосередньо залежить від складності її конфігурації. Чим більше ламана покрівля, тим більше знадобиться встановлювати захисних жолобів. Які все-таки даху передбачають такий непростий монтаж? Зокрема, ендова — обов’язковий елемент хрестоподібної покрівельної конструкції. Дахи типу «Г» і «Т» мають не менш хитромудру систему. Чималою популярністю користується Т-подібний варіант. Якщо говорити про вигинах даху, то тут можуть розташовуватися, наприклад, виступаючі мансардні вікна, слухові отвори. І тут уже варто згадати про вартість будівельних робіт. Тут чітко простежується наступна закономірність: більш складна конструкція даху істотно відбивається на фінансових витратах. Та й подальше обслуговування складної покрівлі теж буде обходитися власникові будинку в чималу копієчку, так би мовити. Коли планується ендова і жолоб потрібно бути надзвичайно уважним. Рекомендується складати докладні плани, із зазначенням всіх примикань покрівельного покриття. Докладний план пізніше буде розбитий на частини: будинок, прибудови тощо Окреслені прогони з’єднають кути даху житла з кутами покрівлі прибудов. Таким чином визначають місця майбутніх жолобів.

Нижня і верхня ендова і жолоб.

Існує два типи розжолобків — нижня, а також верхня. Перша призначається для забезпечення надійності, герметичності. Другим варіантом, переважно, відведена декоративна функція. Виходячи з вищесказаного, нижню ендову виготовляють з металевих листів. Міцна оцинкована сталь добре справляється з усіма можливими навантаженнями на дах. Головна мета — захистити від вологи підпокрівельний простір. Краї нижньої ендови загинають щоб уникнути переливання води. Елемент розташовується над карнизом. Тим часом верхня планка повинна виступати над нижньою єндовою на 15, 20 см. Як уже згадувалося її роль — декоративна: красиво прикриваються місця з’єднання. Особливість верхньої ендови також в тому, що той не потрібно відрізняться міцністю. Відповідно, цей елемент прийнято виготовляти з того ж матеріалу, що і покрівля. Верхню планку встановлюють, коли повністю змонтовано покриття даху. Єндова і жолоб монтуються, безсумнівно, дотримуючись чітких правил. Щоб уникнути провисання ендови, під конструкцією розташовується суцільна обрешетка, зроблена з обрізної дошки. Останню обов’язково обробляють антисептиком. Такий підхід дозволяє гарантувати витримування великих навантажень, зокрема, снігу. В окремих випадках лати обволікається гідроізоляцією.

Єндова, жолоб і стики покрівлі.

Сполучення площин даху, що безпосередньо прикриті єндовою, з’єднують наступними способами: найпопулярніший — відкритий, а також — закритий, або переплетений. Аналогічні назви приписують і самої розжолобку, залежно від способу кріплення. Відкритий спосіб, поза всякими сумнівами, є найбільш простим і прийнятним рішенням. Правда, таку ендову доцільно використовувати тільки на дахах, де схильності не дуже круті. Даний спосіб монтажу передбачає зазори при сполученні покрівлі, в яких і знаходяться жолоби. Кріплення проводиться спеціальними саморізами, які вкручують на відстані 30 см один від іншого. Нижню ендову починають встановлювати від низу до верху. Особливу надійність тут забезпечує гідроізоляція, розташована під низом. В кінці монтують декоративну ендову, від низу до верху, дотримуючись нахлеста окремих частин в 10 см. Закритий спосіб, в свою чергу, більш розумно застосувати на даху, де між площинами є гострі кути. Сполучення покрівлі тут щільно з’єднані між собою, розташовуючись над єндовою. Тим часом, ендова і жолоб переплетена, тим часом, також абсолютно прикрита покрівлею. Тільки окремі ряди покриття, на прилеглих площинах, переплетені між собою. І не забувайте, що тип ендови вибирають, залежно від нахилу скатів, важливо звернути увагу і на вигляд покрівельного матеріалу.

Коли пристрій ендови продумано погано, за таку неефективність доведеться дорого заплатити. Як результат, наприклад, можна отримати протікання зі стелі, і навіть обвалення покрівлі. Подібне може стати цілком реальним, в разі, коли сніг буде затримуватися на даху, накопичиться у великій кількості. Досвідчені фахівці враховують вітрові навантаження, небезпека опадів: в такому разі не доведеться платити двічі. Повертаючись до способів монтажу розжолобків, акцентуємо на основних перевагах того чи іншого варіанту. Так, відкрита ендова відрізняється швидкістю стоку води, талого снігу з дахів; її також швидко встановлюють. Закрита, як і переплетена ендови притягують замовників швидше своїм досить таки привабливим зовнішнім виглядом. Ось тільки монтаж в подібних випадках забирає більше часу.