Warning: include(/home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/options_functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/main.php on line 79

Warning: include(/home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/options_functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/main.php on line 79

Warning: include(): Failed opening '/home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/options_functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/yoga/bm-rubin.com/wp-content/plugins/ultimate-tinymce/main.php on line 79
 Натуральна черепиця - покрівельні матеріали BM Rubin®
(096) 38 51 484
(044) 232 38 92

Дзвоніть 8:30 до 20:00

12

Незважаючи на свою давню історію, натуральна черепиця була і залишається одним із найбільш елітних і респектабельних покрівельних покриттів. Незважаючи на те, що останнім часом на будівельному ринку з’явилося безліч нових матеріалів для облаштування покрівельного покриття, натуральна керамічна черепиця не збирається здавати свої позиції.

Якийсь час здавалося, що час традиційних черепичних дахів минув назавжди, що більш дешеві і прості в монтажі покрівельні матеріали здобули остаточну і беззастережну перемогу над застарілими черепичними покриттями, — проте, це виявилося не так.

Приватні забудовники не збираються відмовлятися від цього традиційного матеріалу, що прекрасно зарекомендував себе і володіє масою чеснот та очевидних переваг перед іншими, більш сучасними покрівельними матеріалами.

Однією із незаперечних переваг натуральної керамічної черепиці можна вважати її довговічність, про що красномовно свідчать черепичні дахи історичних будівель, що чудово збереглися і вік яких налічує кілька століть.

Таким чином, покрівлі з натуральної черепиці переживають, можна сказати, своєрідний ренесанс, обумовлений в наш час не тільки неймовірним довгожительством черепичної покрівлі, але також її елітарністю, солідністю, екологічністю і шармом.

Незважаючи на те, що натуральна черепиця досить складна в монтажі і вимагає високого професіоналізму під час її укладання, вона була, є і залишатиметься ознакою стилю, вишуканого смаку і високої моди!

Дійсно, натуральна черепиця — справжня королева всіх покрівельних покриттів!

Натуральна черепиця: матеріали та різновиди

У загальному випадку натуральна черепиця ділиться на 3 типи: керамічну, цементно-піщану і силікатну.

По суті, традиційною є саме керамічна черепиця, в той час як більш дешева цементно-піщана являє собою сучасний її аналог.

Зовні ці 2 види покриттів дуже схожі, якщо не брати до уваги, що плитки останньої трохи грубші і масивніші.

Крім того, розрізняються вони матеріалами і технологіями виготовлення.

Цементно-піщана черепиця, як випливає з її назви, виготовляється з цементно-піщаної суміші з додаванням води та акрилового барвника (полімерного пігменту), який надає плиткам черепиці потрібний колір або відтінок. Пофарбовані плитки сушаться і фарбуються ще раз з подальшим остаточним просушуванням до набору ними максимальної міцності.

Силікатна черепиця нагадує цементно-піщану, але виготовляється з пісочно-вапняної суміші.

У той же час, справжня натуральна черепиця виготовляється з природного обпаленої глини (або легкоплавких глин з низькою вогнетривкістю) з додаванням вогнетривкої глини — шамоту.

Не слід, однак думати, що цементно-піщана / силікатна черепиця є якимось неповноцінним або неякісним аналогом черепиці традиційної. Якраз навпаки — це відмінні покрівельні матеріали з чудовими технічними характеристиками, дуже екологічні та декоративні.

Зовні дані вироби фактично нічим не відрізняються від традиційних глиняних, але вони дешевші.

Справа в тому, що бетон і глина, з точки зору їх хімічного складу, в загальному підсумку, ідентичні — різниця лише в температурі випалу, яка для глини трохи вища.

Натуральна черепиця: технології виготовлення

В даний час для виготовлення якісної натуральної черепиці застосовується безліч різноманітних технологій із загальними фіксованими виробничими етапами: формування, сушка, нанесення покриття, випал та інше.

Покриття необхідне для додання черепиці додаткових декоративних якостей, однак, зауважимо, що натуральна черепиця поставляється завжди без покриття.

Існує 2 типи декоративного покриття – ГЛАЗУР і АНГОБ.

Глазур являє собою оксидовмісне склоподібне покриття, що наноситься на поверхню виробів при високих температурах безпосередньо перед самим випалюванням. В результаті такої обробки черепичні плитки набувають міцності і декоративності у вигляді вельми привабливого глянцевого шару.

Глазуроване покриття володіє очевидними перевагами: воно не забруднюється, спрощуючи догляд за черепичним дахом, а також відіграє роль гідроізоляції.

Ангоб являє собою змішаний з водою глиняний порошок з мінеральними добавками. Це дуже поширений і найстаріший тип покриття, застосовуваний будівельниками ще з часів стародавніх цивілізацій.

Матеріалом для виготовлення натуральної керамічної черепиці служить стара добра гончарна глина, оскільки цей чудовий матеріал має відмінну вологостійкість і легко витримує навіть найжорсткіші температурні перепади.

Однак, оскільки в своєму чистому вигляді глина не відрізняється особливою еластичністю, то в глиняний порошок додають спеціальні синтетичні пластифікатори, готуючи, таким чином, пластичну глиняну суміш для подальших виробничих етапів.

На сьогоднішній день є 2 основних способи виробництва керамічних плиток:

 • Стрічковий, або заводський
 • Штампувальний.

При стрічковому / заводському способі виробництва з підготовленої глиняної суміші за допомогою температури і тиску формується однорідна плита / стрічка, яка надходить на прокатний стіл, де нарізається на окремі плитки. Це дуже швидкий і ефективний спосіб з великими обсягами виходу готової продукції.

При штампувальному варіанті виробництва, глиняна суміш заповнює велику кількість окремих форм / штампів, які надходять в піч для подальшого випалення, а потім пресуються, що дозволяє створювати плитки з нестандартною хвилею і незвичайною фактурою поверхні.

Така штампована керамічна черепиця є ексклюзивною і коштує дорожче заводської, зате вона надзвичайно міцна і незвичайно естетична.

Натуральна черепиця: яку вибрати

То який вид натуральної черепиці все ж найкращий? Вважається, що це традиційна керамічна черепиця. З цим, безумовно, важко сперечатися. Проте, порівняння ключових технічних характеристик черепиці з глини і цементу наводить на думку, що це не зовсім і не завжди так.

Наприклад, такі параметри, як довговічність, термін експлуатації, вологостійкість та стійкість до температурних коливань, ультрафіолету, вогню у цих двох категорій цілком порівнянні.

Покрівля з керамічної черепиці, в загальному випадку, безумовно дорожча цементно-піщаної (хоча і тут є досить недешеві марки), але у випадку, якщо дах простої форми, різниця в ціні практично невідчутна. Однак, чим складніша конфігурація даху, тим різниця в ціні значніша. Особливо це стосується використання керамічних добірних елементів — чим їх більше, тим дорожча покрівля.

Також, до недавнього часу вважалося, що цементно-піщана/силікатна черепиця, на відміну від глиняної, підходить не для всіх дахових скатів, в той час, як керамічна в цьому сенсі набагато більш універсальна.

Однак, завдяки сучасним виробничим технологіям, ці 2 види черепиці давно вже зрівнялися і за цим параметром, а їх монтаж здійснюється абсолютно однаково.

Натуральна черепиця: переваги і недоліки

Переваг у натуральній черепиці безліч і всі дуже вагомі:

 • Це єдиний «дихаючий» вид покрівельного покриття, завдяки чому не утворюється конденсат
 • Черепична покрівля дуже надійна і атмосферостійка. Крім того, вона добре тримає механічне навантаження і стійка до фізичних дій, особливо до вітру
 • Столітня довговічність без необхідності оновлювати перекриття
 • Покрівля з натуральної черепиці (неважливо, глина або цемент) не старіє і не вицвітає під впливом сонячного ультрафіолету, і, отже, не втрачає своїх декоративно-естетичних якостей
 • Для монтажу / установки черепичного покриття не потрібні складні інструменти або спецобладнання
 • Як керамічне покриття, так і бетонне володіють високими звукоізоляційними властивостями. На відміну, наприклад, від шумливої під час дощу металочерепиці, керамічна / бетонна черепиця абсолютно беззвучні. Це особливо важливо, якщо в будинку є житлова мансарда.

Недоліки натуральної черепиці як покрівельного матеріалу:

 • Одним з головних недоліків даного виду черепиці (керамічної або бетонної) є її велика вага, що доходить до 70 кг на кв. метр. Таким чином, не кожен будинок здатний витримати таке навантаження, особливо, якщо у нього є фундамент або стовповий фундамент
 • Ще один важливий недолік — установка панелями, а не пластами, як у випадку з м’якою черепицею. Також необхідне використання спеціального кріплення у вигляді довгих будівельних цвяхів
 • Додатковий нюанс — наявність посиленої кроквяної конструкції, інакше кроквяні балки не витримають навантаження, що призведе до деформації стінного каркаса будівлі. Щоб уникнути неприємностей, всі деталі такого роду слід враховувати ще на етапі складання проекту
 • Ціна даного покрівельного покриття досить висока порівняно з іншими матеріалами. Особливо це стосується глазурованої черепиці
 • Натуральна черепиця: види і форми

Основні форми черепиці:

 • Плоска черепиця — «бобровий хвіст» (наприклад, BRAAS, Bergamo). Проста і зручна в монтажі. Застосовується на скатних покрівлях. Недолік — наявність щілин, через які часто потрапляє волога.
 • Жолобова черепиця — застосовується як на скатних, так і на плоских дахах. Проста і зручна в монтажі, має водовідведення
 • Хвилеподібна черепиця (Creaton) — герметична, не має щілин. Використовується на схилах з малим ухилом. На сьогоднішній день, це, мабуть, найпопулярніший вид натуральної черепиці.

Натуральна керамічна черепиця від провідних світових виробників — Creaton, BRAAS та інші — покрівельні матеріали з Польщі, Угорщини та Німеччини за найвигіднішими цінами! Все для міцної, легкої та елегантної покрівлі — на сайті компанії БМ РУБІН! Задайте всі ваші запитання нашим менеджерам і оформляйте замовлення!