(096) 38 51 484
(044) 232 38 92

Дзвоніть 8:30 до 20:00

Покрівля з цинк-титану

Що таке цинк-титан? Це цілком сучасно і доступно, головне — міцно та надійно. Переважно використовується при зведенні покрівлі. Виходячи з давньогрецької міфології «бренд» Титани має божественне походження. Напевно, саме тому, коли в Європі відкрили надміцний хімічний елемент його і назвали відповідно. Надпотужний метал титан по своїй надійності в чотири рази перевершує мідь і навіть залізо, аж в 12 разів міцніший, ніж алюміній. Цинк — не менш цікавий елемент, навіть більш історичний: був відомий ще все тим же древнім грекам, які з’єднували його з міддю і отримували, таким чином, латунь. Даний сплав користувався популярністю не тільки в стародавній Елладі, але і Єгипті, Китаї. Сам по собі цинк мало пластичний, досить пухкий. І ось в нові часи в Європі, відкривши титан, вчені успішно підкорили світ цинк-титаном. Даний сплав міцніший, ніж латунь, а в економічному плані дає суттєву фору міді (тобто, покрівля з цинк-титану замовнику обійдеться значно дешевше, ніж мідні листи). За своїм естетичними характеристиками новий міцний метал наближається до лудженої міді. А значить, більш дешевий вид покрівлі буде виглядати настільки ж благородно і вражаюче.

Сучасний покрівельний матеріал «цинк-титан» має досить таки тривалий термін служби — до 150 років або й більше. Таку довговічність згаданого сплаву забезпечують неперевершена міцність, природна антикорозійний захист. Вашому даху не буде зносу (як то кажуть, забудьте про ремонт) протягом декількох поколінь, якщо застосувати правильну технологію покрівлі і забезпечити професійний монтаж. Власне, монтажні роботи фахівцям багато зусиль не коштуватимуть, оскільки титановий цинк є досить таки легким матеріалом. До речі, установка такої покрівлі також буде практично безшумною, що важливо для густозаселених районів. Ще одна важлива перевага — герметичність. Завдяки подвійним фальцевим швам, покрівля з цинк-титану без проблем впорається з найбільш інтенсивними і тривалими опадами. Дахам з цинк-титану можна надавати найхимерніших форм: хочете, вибирайте більш авангардні рішення, а можна зупиниться і на випробуваної століттями класиці. Саме завдяки чудовій пластичності, яку гарантує унікальний склад сплаву, вдається втілювати в життя найсміливіші архітектурні рішення.

Покрівля з цинк-титану, до того ж, цілком екологічна. Адже оригінальному сплаву невластиві ніякі канцерогенні властивості, він не має шкідливого впливу на людину. А тим часом, є можливість замовити одну з модифікацій цинк-титану. Великі виробники пропонують, зокрема, вальцьований класичний варіант: матеріал яскравого відтінку, патина покриває його за природних умов. Інший варіант — передпатинований сіро-блакитного зразка — проходить, в свою чергу, початкову стадію формування патини безпосередньо в промислових умовах. Нарешті, патинований темно-сірого зразка варіант дозволяє замовнику придбати вже повністю сформовану патину, що відрізняється благородством кольору природного сланцю. Власне, процес дозрівання патини на цинк-титані є перехідною послідовністю відтінків від світлого (пізніше сіро-блакитного) аж до більш насиченого (ідентичний, практично, натуральному шиферу, за кольором). Згодом металевий блиск зникає, змінюється як забарвлення даху, так і його антикорозійні якості — надійність сплаву істотно посилюється, в міру дозрівання тієї самої патини.

Що стосується вартості перерахованих модифікацій покрівлі з цинк-титану, то ціна на метал з уже сформованою патиною, безсумнівно, буде трохи більшою, так як тут антикорозійний захист присутній вже на максимальному рівні. Вибравши необхідний варіант сплаву покрівлі, обов’язково варто як слід задуматися про процес її безпосереднього монтажу. Але ж тут потрібно враховувати цілий ряд досить таки істотних особливостей, що обумовлені властивостями міцного матеріалу. Природно, як уже згадувалося, для того, щоб гарантувати високу якість і довговічність даху будівлі, установку покрівельного покриття слід довірити досвідченим фахівцям (тобто тим, хто вже багато разів облаштовував покрівельну систему з титан-цинку). Класичним варіантом монтажу цинк-титанової даху є облаштування фальцевих покрівель. Завдяки цьому методу (т.зв. подвійний стоячий фальц) цілком можливо обзавестися дахом, яка буде відрізнятися повною герметичністю. Адже сформований фальц, висотою до 25 мм, не допустить протікання. Пластичний титан-цинк дозволяє робити будь-які (найскладніші у виконанні) форми і згодиться для облаштування дахів з різними ухилом (від 5 градусів і більше).

При монтажних роботах покрівлі (або фасаду) з цинк-титану обов’язково необхідно застосовувати лише спеціальний інструмент, адже не призначені для обробки настільки міцного сплаву зразки тут недоречні (малоефективні). Весь комплекс робіт потрібно проводити, враховуючи температурний режим розширення матеріалу (сплав відрізняється великим коефіцієнтом лінійного розширення. Тоді як монтаж покрівельних картин, в свою чергу, передбачає застосування ковзних клямерів (їх кількість, до речі, має пряму залежність від ската покрівлі в довжину, а також кута схилу). Фахівці категорично не рекомендують проводити монтажні роботи, коли температура повітря від +7 і нижче (за Цельсієм). Низькі температури роблять покрівельний цинк-титан крихким при обробці. Установка картин при невисокому температурному режимі передбачає необхідність нагрівання оброблюваних ділянок. А ще надзвичайно важливо добре обміркувати систему підпокрівельної вентиляції. Якщо говорити про склад покрівельного «пирога», то тут ніяк не обійтися без якісних пароізоляційних матеріалів.

Не маючи особливих недоліків, покрівля з цинк-титану активно поширюється в сучасному будівництві, реконструкції різного виду споруд (у всьому світі). Дахи і фасади, готелі і спортивні арени, нові будівлі і старовинні — широка «географія» використання цього міцного і надійного покрівельного матеріалу. Зупинимося докладніше на архітектурних можливостях надійного виду покриттів сучасності — високотехнологічного цинк-титанового листа. Як уже згадувалося, матеріал дозволяє облаштовувати найоригінальніші елементи даху. У порівнянні зі звичайною оцинкованої сталлю, наприклад, цинк-титан відрізняється надзвичайною гнучкістю. А значить, без особливих проблем покрівельних справ майстрам вдається оббивати цим унікальним сплавом купола і башти, навіть високі і тонкі шпилі, будь-які інші конструкції, яких нестандартних форм б вони не були. Тобто, покрівля з цинк-титану цілком підійде як на облаштування «небесного плацдарму» величавого собору або краєзнавчого музею, престижного готелю, або льодового палацу, приватного заміського будинку або господарських прибудов (стайні, наприклад, і т.д.). Дуже часто цинк-титанові даху встановлені на будівлях цирків, планетаріїв …

Сьогодні в багатьох наших історичних містах є будівлі кінця 18-початку 19 ст., вкриті цинк-титановими листами. Завдяки наднадійності цього матеріалу, у багатьох випадках, дані об’єкти до цього дня не потребують ремонтних робіт на даху. Практичний і довговічний сплав не вимагає експлуатаційних витрат. Якщо ж трапиться так, що покрівля з цинк-титану буде механічно пошкоджена (різного роду природні катаклізми, наприклад), висока пластичність матеріалу дозволяє швидко усунути всі неполадки (чудово піддається механічній обробці). У будь-який час також надається можливим привнести в конструкцію покрівлі якісь нові об’ємні елементи. Наприклад, мезоніни або фронтони, ті ж, згадані раніше, шпилі, або куполи і т.д … Екологічно чистий матеріал сьогодні привертає все більше клієнтів своїм і високими якісними характеристиками і красою. Дана покрівля задає стандарти, гарантує функціональність і естетику на багато десятиліть вперед. На такий надійної даху цілком можливий також монтаж сонячної установки, наприклад …

На додачу до надійного даху, як то кажуть, завжди можна отримати також великий асортимент покрівельних систем водовідведення, що вже напевно дозволить втілити в життя максимально індивідуальний варіант того чи іншого проекту. В той же час, під час робіт із застосуванням найрізноманітніших матеріалів, потрібно обов’язково враховувати таку особливість, що сплав цинк-титану здатний вступити у взаємодію з залізом або сталлю, тієї ж міддю. Наслідки тут можуть бути досить неприємні — статися електрохімічна корозія. Тому, найкраще, коли цинк-титан захищають від прямих контактів зі згаданими матеріалами (просто слід ізолювати). Найкращий варіант ізоляційного матеріалу, на думку фахівців, це — свинець. Свинцевими пластинами, зокрема, вдається відокремлювати поверхні цинку від стійок сталевої огорожі на даху. А під час монтажу покрівлі варто застосовувати оцинковані кріплення … Вибираючи покрівлю з цинк-титану орієнтуйтеся на перевірених часом виробників, репутація металевих виробів яких гарантувала б вам максимальну тривалість експлуатації покрівлі без всяких там ремонтів і перетворень. Надійними є фірми, які на вітчизняному ринку представлені вже не перший рік.