(096) 38 51 484
(044) 232 38 92

Дзвоніть 8:30 до 20:00

Сонячні батареї

В останні десятиліття людство посилено веде пошуки альтернативних джерел енергії. І часто, треба віддати належне, досить-таки ефективно.

Так, наприклад, сьогодні досить активно вже використовується енергія сонця. А застосування сонячних батарей в побуті абсолютно актуальне і реальне не тільки в розвинених країнах Заходу, але і на наших просторах. Технологія тут не така вже й складна: накопичення, перетворення сили природи в електроенергію здійснюється шляхом сонячних модулів. Це обладнання можна придбати і змонтувати в найкоротші терміни. Встановивши сонячні панелі на даху котеджу, дачного будиночка, вже не треба буде турбуватися з приводу підвищення тарифів на електрику. Гарантується довговічність експлуатації енергозберігаючих приладів, що дозволить позбавити необґрунтованих рахунків наступні покоління. І можна не сумніватися, що сонячні батареї — це досить надійне джерело енергії. Не варто тут побоюватися похмурої погоди: обладнання буде працювати як в сутінках, так і на світанку. Накопичувальний запас енергії зберігається в спеціальних акумуляторах. Сонячні батареї цілком можливо розмістити на даху багатоквартирного будинку; використовувати їх і для освітлення житлового/нежитлового приміщення, і для живлення різного роду приладів.

Система сонячних батарей — це справжня міні-електростанція. Її збирають з порівняно невеликих сонячних елементів. І принцип роботи тут будується на явищі внутрішніх фотоефектів в напівпровідниках. До складу фотоелектричних перетворювачів енергії сонця входить кремній, інші елементи, що утворюють структуру з т.зв. р-n-переходом. Власне, сонячні батареї не тільки зменшують залежність від загальних електромереж, дозволяють істотно заощадити на комунальних послугах. Дуже важливо також, що дане енергозберігаюче обладнання повністю безпечне для екології, надійне в експлуатації та довговічне. Економічна вигода буде очевидною вже після монтажу системи. Витрати повністю можуть окупитися вже протягом першого року експлуатації. А термін служби обчислюється десятиліттями. Головне — вибрати сонячні панелі належного, високого класу. Найбільш популярними на сьогодні є наступні три варіанти «сонячного обладнання». Всі їх можна використовувати як в побуті, так і для виробничих цілей.

Автономне електропостачання. Вибирати автономні системи раціонально, наприклад, якщо до об’єктів різного роду не підведені центральні електромережі. Тобто, заміський будинок або дача, якесь міні-підприємство зможуть існувати в абсолютно автономному режимі, завдяки сонячним батареям. Тут знадобиться провести ретельний розрахунок потужності системи, правильно підібрати обладнання, подбати про додаткові альтернативні джерела. Резервне електроживлення, в свою чергу, є надійною страховкою для центральної електромережі. Адже часті перебої в подачі електрики сьогодні не рідкість. Сонячні батареї завжди будуть гарантувати надійність роботи електроприладів. Завдяки комбінованому застосуванню сонячної і електроенергії, вдається розділяти споживання від різних джерел, розумно використовувати ресурси, економити кошти.

Власна невеличка сонячна електростанція. Нарешті, т.зв. «Зелений тариф» являє собою чудову можливість заробітку на продажу державі електроенергії від власних сонячних батарей. Що стосується потужності станцій, тарифів, за якими держава купує електрику, то тут все сходиться на формі власності об’єкта, а також року введення її в експлуатацію.

Підбір обладнання. Надійність, економічність роботи батарей безпосередньо залежить від професійного розрахунку навантаження на систему, правильного підбору обладнання. Вибираючи сонячні батареї обов’язково потрібно враховувати ККД, а також температурний коефіцієнт, деякі інші важливі характеристики. Обов’язково повинна бути гарантія від виробника обладнання. Тим часом, продуктивність батарей, безсумнівно, буде залежати від кліматичних особливостей. Тут важливо знати і скільки сонячних днів в році, і яка середня температура в ту чи іншу пору року. В Україні, наприклад, на півдні країни буває від 2000-2500 сонце-годин у році, а на півночі — від 1000 до 1500 — істотно менше. І коли помножити ці цифри на потужність конкретної сонячної установки, вийде приблизний підрахунок її продуктивності за рік. Комплектація такої електростанції, в свою чергу, буде залежати від мети використання. Загальний перелік комплектуючих наступний. Це: безпосередньо самі сонячні панелі; інвертор напруги; а також пристрій з контролю заряду батареї, акумулятори та захист від перенапруг.

Монтаж сонячних батарей. Систему можна встановити самому, або замовити послуги фахівців. Фахівцям, звичайно ж, раціональніше всього доручити і проект сонячної електростанції, незважаючи на її очікувану потужність. Є можливим виконання планіметрії, тобто візуалізації розміщення батарей. При установці сонячних панелей обов’язково дотримуються наступних правил. По-перше, панелі розміщують тільки на південному боці даху; їх не може закривати будь-яка тінь, наприклад, від дерев, будівель, розташованих по сусідству і т.д. По-друге, кут нахилу обладнання прийнято вибирати, залежно від широти спорудження будинку, важливо, щоб кріплення могло витримати сильний вітер. Сам процес монтажу починається з підготовки даху над головою. Щоб уникнути перегріву елементів, краще забезпечити світле покриття даху, зробити зазори між панелями і покрівлею. Самі панелі монтують таким чином, щоб не було взаємного затінення. Інвертор, акумулятори повинні бути встановлені в окремому приміщенні. Чи варто нагадувати, що грамотний підбір обладнання, професійний його монтаж — це успіх роботи системи: продуктивність, термін експлуатації сонячних батарей.

Експлуатація сонячних батарей — зовсім не хитра справа. Саме тому, енергозберігаюче обладнання сьогодні все частіше встановлюють навіть на дачах. Звичайно, щоб насолоджуватися зручністю і комфортом від застосування панелей, потрібно гарненько вивчити відповідну інформацію, проконсультуватися з фахівцями. Чимала частина ринку сонячних модулів — обладнання з кристалічного кремнію. Менш відомі користувачеві — аморфні кремнієві панелі. Що б ви не вибрали в кінцевому підсумку, пам’ятайте, що саме від сонячних батарей буде залежати ефективність роботи всієї системи. Ціни. Природно, сонячні панелі — це не дрова. Кожна власникові будинку обійдеться в кілька сотень американських доларів. Але, якщо сісти і все підрахувати, тоді розумієш, що з часом суттєва економія неминуча. Скільки ви зараз платите за електроенергію? Ось-ось, а можна подібними питаннями в перспективі особливо і не здаватися. А ось на яке питання стоїть собі самому відповісти, так це — хто виробник сонячних колекторів? Китайські батареї, безсумнівно, обійдуться дешевше, але корейські чи японські фахівці вважають більш надійними.

Енергія сонця чиста і дешева, незалежно від місця розташування об’єкта, потужна і невичерпна. Сонячні батареї, безсумнівно, це — дуже перспективний напрямок. Тільки уявіть собі: лише протягом якихось 8-ми хвилин, за твердженням вчених, Сонце надає Землі стільки енергії, скільки все людство здатне використовувати за рік. І якщо вдалося б зібрати за допомогою сонячних батарей все сонячні промені за день, цього ресурсу вистачило б майже на два століття витрачання нашого земного цивілізацією. Не скористатися хоч крихтами настільки гігантського ресурсу, погодьтеся, як мінімум не розумно. Залишається лише підібрати оптимальний для себе тип сонячних батарей. Монокристалічні і полікристалічні панелі найкраще використовувати разом з акумуляторами максимальної потужності системи аж до 10 кВт. Переважно, тут мова йде про побутові установки. Тонкоплівкові сонячні батареї, в свою чергу, відрізняються своєю універсальністю. Даним модулям приписують найкращі показники продуктивності щодо займаної площі. Таке енергозберігаюче обладнання можна застосовувати і в побутових, і в комерційних проектах: сонячні електростанції потужністю понад 10 кВт.

Підсумуємо головні переваги сонячних батарей. По-перше, мова йде про невичерпність джерела енергії. По-друге, сонячні модулі — це повна незалежність від електромереж, або ж унікальна можливість працювати спільно з нею. Третє — не примхлива під час експлуатації, тобто в обслуговуванні. Четверте: можливість встановлювати в будь-якому місці, куди потрапляє сонячне проміння, не побоюючись завдати шкоди опорам. П’яте — повна екологічність проекту. Комплектація енергозберігаючої системи універсальна: як для промислового об’єкта, так і для котеджу або квартири. Якщо монтаж сонячних батарей здійснюватимуть фахівці, він обійдеться в відсотків 10-15 від вартості всього устаткування. Разом з тим, чим більший обсяг сонячної міні-електростанції, тим менший відсоток власнику доведеться сплатити. Не забувайте, встановити сонячні модулі в кріплення зможе майже кожен, але правильно підключити систему, налаштувати її, гарантувати тривалість експлуатації — завдання під силу лише професіоналам.