(096) 38 51 484
(044) 232 38 92

Дзвоніть 8:30 до 20:00

Покрівельні аксесуари

Сучасний дах будинку — це не тільки (а може і не стільки) хорошої якості покрівельний матеріал. Це — досить таки непроста комплексна система, що відповідає, за великим рахунком, за надійність всієї конструкції будівлі. Саме покрівля найбільш піддається негативним впливам зовнішнього середовища: сонячного ультрафіолету, опадів, вітру і т.д. І щоб дах не знесло, а будинок нескоро довелося ремонтувати, обов’язково потрібно подбати про встановлення практичних покрівельних аксесуарів. Останні, до речі, не просто є надійними елементами довговічною даху, а й облагороджують загальний екстер’єр житла (або офісної будівлі, будь-якого іншої споруди) … Ще не так давно, буваючи за кордоном (у тій же Західній Європі, наприклад), ми з подивом дивилися, зокрема, і на облаштування дахів місцевих будівель, які вражали не тільки витонченістю конструкцій і естетичним виглядом, а й самими різними «прибамбасами». Часом здавалося, що елегантні європейці просто люблять все гарне. Насправді ж — тут закладений простий прагматичний аспект. Цікаві снігозатримувачі, акуратні водостоки, «незрозуміла» захисна сітка, а ще всілякі насадки на димохід або витяжку, також різні декоративні комплектуючі — обов’язкові елементи будь-якої сучасної раціонально виконаної покрівельної системи.

Сьогодні раціональні і естетичні дахи масово поширені на самих різних об’єктах і нашої країни. Прості, здавалося б, речі візуально роблять будівлі більш цікавими, досконалими. Гарний фасад і акуратний дах — вони чудово доповнюють один одного. А найголовніше — гріють, так би мовити, душу господарям, яким і дивитися приємно на вигляд власного житла, і в надійності конструкції споруди є повністю виправдана впевненість. Добірні елементи нинішніх дахів (як ще часто називають покрівельні аксесуари) гарантують довговічність і ефективність експлуатації покрівлі. Вони чудово захищають будівлі зсередини від протікань, велику справу служать для вентиляційної системи, захищають підпокрівельний простір від снігу, пилу, накопичення вологи. Природно, естетична складова (красивий вигляд) тут також присутній — надає даху завершеного вигляду.

«Багатошаровий пиріг» сучасного житла, якщо говорити більш детально, являє собою досить складну конструкцію, що складається з наступних елементів. Це, зокрема, гідроізоляція і захист від вітру, пароізоляційні плівки і утеплювачі. Завдяки високотехнологічній складовій покриття будівлі на сьогоднішній день вдається забезпечувати прекрасну вентиляцію підпокрівельного простору, захищати будинок від втрат тепла, усувати конденсат. Серед великої кількості деталей покрівельної конструкції, безсумнівно, є кріпильні та вихідні елементи, зливи і декоративні комплектуючі, добірні складові, які відповідають за безпеку. І всі ці деталі забезпечують додаткове кріплення, вентиляцію, чудово утримують сніг, надають надійну герметичність і естетичний дизайн даху … Дивно, але часто і сьогодні зустрічаються люди, які не розуміють навіщо так заморочуватися з приводу облаштування свого житла. «Фінансові скептики» кажуть, що дорого обходяться всі ці покрівельні аксесуари. А лагодити потім дах, фасад будівлі, горище і т.д. — чи не це, хіба, саме що не є марнотратство? Ну як можна обійтися при монтажі (або серйозного ремонту) житла без водоприймальних воронок і покрівельних аераторів, вентиляційних труб, покрівельних виходів, також антен та інших важливих речей?

Елементи вентиляції та водостічні фітінги, різного роду гумові ущільнювачі і кріплення для гідро-, теплоізоляції — незамінні функціональні добірні деталі сучасного даху. Фахівці в один голос заявляють, що абсолютно немає ніякого сенсу встановлювати дорогий покрівельний матеріал, якщо не збираєшся застосовувати настільки ж надійні покрівельні аксесуари. У не довготривалій перспективі можна буде на власні очі переконається в правильності подібних заяв — термін служби не облаштованого даху буде мінімальним. Інша справа, коли при монтажі даху (цілої його системи) не забудуть встановити ковзани і примикання, звіси і єндови, інші елементи, які будуть відповідати за безпеку, снігозатримання на даху. Не варто недооцінювати згубний вплив зовнішнього середовища, не дивлячись на кліматичні зони проживання. Покрівельні аксесуари в будь-якому випадку — раціональна необхідність. Незначні витрати на початку згодом гарантовано виллються в істотну фінансову економію (на ремонтних роботах, що можуть знадобитися будівлі).

Чим же конкретно загрожує будівлям відсутність належного облаштування житла? Уявімо собі, наприклад, що забули змонтувати відповідну підпокрівельну вентиляцію. В такому випадку, в т.зв. «покрівельному пирозі» досить швидко накопичиться надлишкова волога, як результат — чекайте передчасного руйнування конструкції даху. Якщо не встановити елементи снігозатримання, зима буде загрожувати небезпекою перебування людини біля житла, до того ж, коли сніг почне сходити, цілком ймовірно, що станеться обрив водостічної системи… Покрівельні аксесуари, тим часом, цілком можливо підбирати відповідно до зовнішнього вигляду, відтінку покрівельного покриття. Важливо також чітко розуміти, що добірні елементи для того чи іншого виду металевої покрівлі виробляються з того самого металу, що і безпосереднє дахове покриття. Таким чином, з самого початку можна замовити тої ж якості і надійності як самі листи даху, так і деталі коника, торці, єндови внутрішніх стиків, ті ж карнизні планки і т.д. Покрівельні аксесуари, безсумнівно, являють собою необхідну і важливу інвестицію в будівництво власного житла, як і будь-якої іншої будівлі.

До речі, фахівці запевняють, що без використання покрівельних аксесуарів правильний монтаж даху в принципі неможливий. Тоді це вже буде не повноцінна покрівля, а якісь перекриття, навіс (принцип куреня, як то кажуть)… Варто більш детально розглянути призначення різних видів добірних елементів. Що стосується покрівельних планок, наприклад: в асортименті завжди можна побачити великий вибір карнизних планок. Дана довгаста покрівельна деталь, головним чином, служить для захисту лобових карнизних дощок (щоб не проникала вода під час атмосферних опадів). Планки капельники, в свою чергу, застосовують для того, щоб відводити воду на звісах даху. Таким чином забезпечується захист дерев’яних матеріалів (не будуть гнити від вологи). Такі планки встановлюють під звісом, додають деталі з оцинкованої сталі, яка має захисне полімерне покриття, а також антикорозійний шар. Планки стиків — ще один важливий елемент — служать там, де листи покрівлі приєднуються до стін споруд. Надзвичайно важливо придбати спеціальні планки в добросовісного виробника, який елементи виготовляє з високої міцності оцинкованої сталі, не забуває нанести поліестерове захисне покриття.

Підіб’ємо підсумки. Покрівельні аксесуари — це професійна комплектація даху, якісний підхід до питання довговічності її експлуатації. Кожен вузол даху, тим часом, відрізняється своїм, особливим технологічним рішенням. За допомогою клямера металочерепиці, наприклад, утримуються листи від пориву вітру, деяких інших механічних впливів, яким загрожує зовнішнє середовище. Завдяки кониковим брусам, вдається надійно утримувати той же брус і ковзани в потрібному положенні. У свою чергу, вентиляційні стрічки ковзанів (переважно алюмінієві, зі вставками посередині) успішно використовуються в системі вентиляції, захищають будівлю зсередини від попадання снігу, бруду. Коньковий клямер потрібен, щоб утримувати конькову черепицю. А гребінь звису захищають від «нападу» птахів. Якщо необхідно забезпечити герметизацію стиків даху до труби, стіни — застосовують свинцеві стрічки примикань, виготовлені на бутиловій основі. За допомогою планок примикань утримуються верхні краї стрічки примикання. Тоді як алюмінієві єндови, також капельники забезпечують надійний захист країв і переходів дахів від всіляких протікань, бризок.

Сучасні технології дійсно дозволяють гарантувати тривалий термін служби покрівельного матеріалу. І щоб все зводилося до максимально комфортних умов, на думку фахівців, обов’язково потрібно добре продумати і будову системи вентиляції. Тоді оптимально буде провітрюватися підпокрівельний простір, спостерігатися ефект від боротьби з корозією, вирішиться проблема зникнення зайвої води (загрожує згубним впливом на будівельні матеріали). Сьогодні дах, як багатошарова конструкція, іноді може навіть сильно дивувати (особливо не фахівців, людей, які ніколи не стикалися з подібними знаннями). Проте, варто серйозно задуматися під час спорудження будівлі, щоб вибрати оптимальний варіант (максимально ефективні елементи) облаштування покрівлі: гідроізоляція, вітробар’єр, пароізолюючу плівку, утеплювачі та ін. Та ж вентиляція підпокрівельного простору забезпечить надійний захист житла від тепловтрат, небажаного конденсату. Добірні деталі, супутні комплектуючі, а також елементи декору — цілком доступні в ціновому діапазоні.