(096) 38 51 484
(044) 232 38 92

Дзвоніть 8:30 до 20:00

Сланцева покрівля

Хоча покрівельна конструкція вінчає будівлю, її по праву можна вважати фундаментальною основою будь-якої промислової/житлової будівлі. Покрівля захищає від мінливості погоди і атмосферних несподіванок не тільки нас з вами, а й, що не менш важливо, несучі конструкції будівлі, забезпечуючи як наш комфорт, так і нашу безпеку. Все це говорить про якнайпильнішу увагу, яку в обов’язковому порядку слід приділяти облаштуванню покрівлі, включаючи і вибір покрівельного матеріалу. На сьогоднішній день ринок покрівельних матеріалів представлений досить значним списком найменувань на будь-який смак і гаманець.

У загальному випадку всі вони діляться на дві великі групи: штучні і природні. Різновидів штучних покрівельних матеріалів чимало, багато з них мають чудові технічні характеристики, вони дешеві і рентабельні, в силу чого користуються заслуженою популярністю у забудовників.

Як вже було сказано вище, покрівельні матеріали даної категорії представлені на будівельному ринку в досить широкому асортименті, який постійно і неухильно розширюється.

Здавалося б, список природних натуральних матеріалів нічим не повинен поступатися такому для матеріалів синтетичних, але в дійсності він набагато коротший: очерет, дерен, солома / очерет, дерево, глина, сланець — ось, мабуть, і все.

І справа тут навіть не у примхливій та​і постійно мінливій моді — на жаль, на українському ринку дуже мало компаній, які вміють якісно, ​​по-справжньому майстерно працювати з природним покрівельним матеріалом!

І, все ж, вони є! — Наприклад, будівельна компанія БМ РУБІН пропонує покрівельні роботи будь-якої складності на дахах будь-якої конфігурації як з сучасних, так і з традиційних природних матеріалів!

Ми повертаємо на ринок незаслужено забуті покрівлі з натуральних, екологічно чистих матеріалів, а разом з ними — і здоровий мікроклімат вашого житла!

Не секрет, що в наш час високих технологій, традиції набувають особливого значення і особливої цінності!

Бути сучасним — круто, слідувати традиції — престижно і елітарно!

Фахівці компанії БМ РУБІН, як ніхто інший, добре розуміють значення цих слів!

Сланцева покрівля: магія натурального каменю

Сланцева покрівля — старовинний і не зовсім звичайний покрівельний матеріал. Сланець, в якості покрівельного покриття, став відомим в Європі на початку феодального Середньовіччя. Хоча перше застосування сланцю відноситься до епохи Римської імперії, його масовий видобуток почався у Німеччині 12 століття. Саме цим чудовим покрівельним каменем оздоблювала дахи своїх родових замків середньовічна західна аристократія.

Мабуть, ностальгія за ТИМИ романтичними лицарськими часами призвела до ренесансу сланцевого покриття в країнах сучасної Західної Європи.

Втім, для цього є й інші, більш прагматичні причини. Наприклад, те, що сланець за всіма об’єктивними параметрами є майже ідеальним природним будівельним матеріалом, до того ж, повністю виключає будь-який несприятливий вплив на стан здоров’я мешканців, яким пощастило опинитися під дахом, з гордою назвою сланцева покрівля.

Ще одна незвичайна властивість сланцевого даху — його неймовірне довголіття: він повністю зберігає свої експлуатаційні властивості протягом більш, ніж 200 років!

У загальному випадку і це далеко не межа — за умови, що монтаж сланцевої покрівлі було виконано згідно з усіма технічними вимогами.

До речі, такі відомі будівлі, як Лувр, Тауер, Букінгемський палац, Единбурзький замок і офіційна резиденція канцлера Німеччини покриті саме натуральним сланцем, так само як і багато інших архітектурних шедеврів європейського середньовіччя.

Тепер зрозуміло, чому сланцева покрівля — це:

 • Елегантність і аристократизм
 • Пишність і благородство
 • Велич і престиж
 • Захоплення і захват
 • Витонченість і стиль
 • Шарм і чарівність

А ще сланцева покрівля відома своєю магічною здатністю миттєво перетворювати будь-який сучасний будинок в справжній лицарський замок!

Сланцева покрівля: сланець як покрівельний матеріал

При всіх своїх достоїнствах сланець є не просто дорогим, а найдорожчим з покрівельних матеріалів через неймовірно складну процедуру його видобутку. Але і видобуток — це ще не все. Добутий методом буріння матеріал розпилюється потім на блоки, з яких, в свою чергу, знову отримують блоки, на цей раз меншого розміру, а вже вони розшаровуються на окремі плитки, використовувані для сланцевих покрівель.

Оскільки у виробництві сланцевої плитки велика частка ручної праці і неможливо конвеєрне виробництво, вартість даного покрівельного матеріалу зростає дуже навіть відчутно.

Зате готові сланцеві плитки (лусочки) виходять різними за формою і розмірами, що дозволяє покривати покрівельні конструкції будь-якої, навіть найбільш складної конфігурації, включаючи і куполоподібні.

Існує кілька видів сланцевих порід: глинисті, крем’янисті, хлоритові, філліти і інші більш рідкісні їх різновиди (серіцітовимі, ​​зелені сланці). Іноді покрівельні різновиди сланців називають шиферними.

Якісний покрівельний сланець повинен володіти певними фізичними властивостями: твердістю, щільністю, в’язкістю та інше.

Крім того, кращі покрівельні сланці повинні піддаватися обробці покрівельним інструментом, мати однорідний колір, не змінювати форми під дією високих температур, тривалий термін зберігати свої експлуатаційно-технічні характеристики та інше.

Сланцева покрівля: за і проти — 10 основних переваг

 1. Найвищий рівень екологічності — ваше здоров’я і здоров’я вашої сім’ї в цілковитій безпеці!
 2. Надзвичайна довговічність — (!) 200 років — саме час подумати про створення династії!
 3. Високий ступінь вологостійкості і тепло- звукоізоляції — не розбухає, не вбирає вологу!
 4. Неймовірна механічна міцність — ніяких поточних і, тим більше, капітальних ремонтів!
 5. Сланцева покрівля дуже гнучка і пружна — не кришиться і не тріскається!
 6. Неймовірна стійкість з сонячного ультрафіолету — і через 200 років ваш дах виглядає, як новенький!
 7. Цій покрівлі не страшні жодні температурні перепади і коливання — вона не втрачає своїх властивостей, не змінює форми і габаритів!
 8. Якщо покрівля вашого заміського будиночка своїми обрисами схожа на дах Сіднейського оперного театру, то сланець — однозначно ваш вибір!
 9. У продажу налічується не менше 250 варіантів сланцевої плитки — є, де розгулятися креативній дизайнерській думці!
 10. Монтаж сланцевої покрівлі не вимагає особливих фізичних зусиль, але вимагає особливого професіоналізму — проте, це вже не ВАШІ, а НАШІ турботи!

3 маленьких, але недоліки:

 1. Ціна, ціна і ще раз ціна! Втім, в пристойному суспільстві говорити про гроші не прийнято
 2. Сланцева покрівля досить важка і вимагає посиленої кроквяної системи. Дивуватися тут нічому — сланець все-таки камінь!
 3. Ніколи, ні за що і ні за які гроші не намагайтеся викласти сланцеву покрівлю своїми силами — не царська це справа!

Для правильного укладання сланцю необхідний величезний будівельний досвід і знання багатьох, далеко не очевидних нюансів монтажу — усіма цими якостями володіють фахівці компанії БМ РУБІН, звернутися у яких ви можете, скориставшись контактними телефонами на сайті компанії.

До речі, підсумковий термін експлуатації сланцевого даху залежить не тільки від якості сланцевих плиток, але і від якості виготовленого з пиломатеріалів несучого каркаса (кроквяної системи) – за цим питанням теж сміливо звертайтеся в компанію БМ Рубін!

Сланцева покрівля: особливості монтажу

Підставка (лати) під сланцеву плитку може бути як суцільною, так і розрідженою в залежності від розмірів лусочок і кута ската.

При влаштуванні теплого мансардного даху лати робиться суцільними. Поверх обрешітки укладається паропронепроникна плівка. Всі дерев’яні конструкції попередньо просочуються антисептиками.

Існує 3 варіанти укладання / монтажу сланцевої плитки:

 • Англійський
 • Французький
 • Німецький

Англійський метод передбачає укладання прямокутних або квадратних плиток горизонтальними рядами з подальшим її закріпленням гачками або кованими цвяхами. Плитки можуть укладатися в кілька шарів. Кількість шарів залежить від ухилу даху.

При французькому способі укладання використовуються квадратні плитки зі зрізаними бічними кутами, а сама плитка укладається гострими кутами вгору / вниз.

Німецький спосіб називають ще дикою кладкою, оскільки при такому способі дах покривається пластинами різних форм і розмірів.

Це самий трудомісткий і тому найдорожчий спосіб укладання, так як покрівельникові доводиться вручну підбирати підходящі пластини.

Німецький спосіб передбачає також пристрій відводу дощової і талої води, що досягається укладанням плиток під певним ухилом навіть на плоских дахах з урахуванням рози вітрів того чи іншого регіону.

Також до німецького способу укладання відноситься і укладання лусочками, або луската. В даний час це найпоширеніший спосіб укладання сланцевих пластин. Луска сланцю — квадратні пластини з закругленими / зрізаними краями, які можна класти в будь-якому напрямку.

Такий спосіб укладання можна вважати найбільш оптимальним, оскільки в результаті килим покриття виходить надзвичайно красивим і вражаючим. Спосіб «луски» дозволяє викладати на даху найдивовижніші і неймовірні візерунки — така сланцева покрівля напевно не залишиться без уваги оточуючих.

Сланцева покрівля: дешевше не буває

Трохи вище одним з недоліків сланцевої покрівлі ми вказали її надмірно високу вартість. Насправді, це не зовсім так! Насправді, сланцева покрівля виявляється … економним покрівельним матеріалом — дешевше просто і бути не може!

Не вірите? — Тоді давайте приплюсуємо до ціни сланцю витрати на його експлуатацію і поділимо отриману суму на термін служби сланцевого покриття. ТЕПЕР переконалися? Отож бо й воно!

Так що крийте дах сланцем — адже міняти кожні 10 років колись яскраве і новомодне, а тепер зовсім вицвіле і сумне дахове покриття, заняття і дуже клопітке, і занадто дороге!