(096) 38 51 484
(044) 232 38 92

Дзвоніть 8:30 до 20:00

Алюмінієва покрівля

Алюміній — унікальний метал. Людство успішно ним користується вже протягом двох століть. Сьогодні це — найпоширеніший елемент на планеті Земля, найважливіша сировина для промисловості. І якщо два століття тому з алюмінію здогадалися спочатку зробити дитячу іграшку — брязкальце, то зараз цей елемент, без перебільшення, оточує нас всюди. З нього роблять посуд і ювелірні прикраси, труби і меблі, машини, літаки і ракети і т.д. Прекрасно зарекомендував себе алюміній, зокрема, і в будівництві різного роду будівель: профілі, покрівля і не тільки. У виробництві всіляких виробів застосовуються, переважно, алюмінієві сплави.

Магній і мідь, в першу чергу, гарантують питому міцність і надійну жорсткість. Сучасна покрівля з такого інертного металу як алюміній прослужить десятиліття, відрізняється унікальним, в порівнянні з іншими варіантами, видом. Алюмінієві дахи сьогодні масово застосовують як при будівництві котеджів, так і зведенні різних промислових об’єктів. Покрівлю із алюмінію можна замовити у вигляді металочерепиці, або у фальцевому варіанті. Завдяки своїй особливій пластичності, цей чудовий метал більш ніж доречний при покритті найскладніших архітектурних рельєфів.

Надійність даху з алюмінію

Крім того, що алюмінієва покрівля надає можливість для широкого польоту фантазії дизайнерів, вона, за великим рахунком, є досить таки універсальним рішенням в цілому. Адже такий дах легкий і міцний одночасно, простий в експлуатації і довговічний. Першими це зрозуміли європейці і північноамериканці. Для пострадянського простору алюмінієва покрівля, за великим рахунком, — нова тенденція. Зате оборотами відрізняється серйозними. Адже хороший господар завжди прагне задовольнити свої потреби за допомогою високоякісних, довговічних матеріалів. Завдяки тому, що алюміній здатний чудово протистояти агресивним впливам зовнішнього середовища, його сплав по праву вважають сучасною технологією.

Алюмінієва покрівля успішно протидіє корозії, за допомогою утворення на поверхні особливої ​​кисневої плівки, а значить — продовжує термін служби даху. Щоб технологія максимально захищала дах і будинок від впливів середовища, обов’язково необхідно здійснити правильний монтаж. Важливе місце тут приділяють питанню якісної вентиляції. Якщо все зробити правильно, дах не буде створювати взагалі ніяких проблем в найближчі півстоліття, а то і більше.

Ультрафіолет, волога і навіть вогонь також нестрашні покрівлі з алюмінію. Власне, така невибагливість і універсальність на практиці доведена самими різними кліматичними умовами. Адже алюміній вірою і правдою служить дахом для людей, які проживають в різних куточках світу. І, не дивлячись на свою легкість, такі дахи спокійно переживають найсильніші пориви вітру, не вимагаючи при цьому якихось складних або потужних несучих конструкцій даху. Остання характеристика, безсумнівно, полегшує сам процес будівництва тієї чи іншої споруди. Вона ж — найважливіша перевага перед покрівлею з натуральної черепиці, або сланцевим дахом. Невелика питома вага квадратного метра покрівлі з алюмінію, залежно від форми, може коливатися в межах 2,2-2,6 кг. Просто не порівняти з вагою натуральної черепиці, наприклад, або того ж сланцю, де параметри можуть доходити до 80 кг / м.кв. Таким чином, застосувавши алюмінієву покрівлю, немає особливої ​​необхідності замислюватися над посиленням несучих конструкцій, зведенням більш потужного фундаменту. А в кінцевому рахунку, відповідно, вдається зменшити вартість загального будівництва.

Сьогодні алюмінієву покрівлю, як універсальний варіант, успішно застосовують при реставрації найстаріших споруд, у яких слабкий фундамент, природно. При необхідності, природний вигляд листів алюмінію фахівці можуть істотно змінити на краще. Наприклад, за допомогою спеціальних полімерних і лакофарбових покриттів алюміній легко зможе «перетвориться» в мідний дах, натуральну черепицю, або навіть дерево. Така процедура, разом з тим, не просто забезпечує бажані естетичні характеристики, але і гарантує покрівлі модерні фізичні і хімічні параметри. Хоча, і без різного роду покриттів алюміній відрізняється своєю стійкістю до хімічних впливів. Саме безпосередня взаємодія з атмосферою вже дає суцільний шар захисту. Таким чином, метал захищений від окислення. А ще є можливість застосувати т.зв. анодування. В останньому випадку покрівля з алюмінію зможе прийняти практично будь-який колір, причому без застосування додаткових покриттів. А якщо сюди ще додати згадану раніше універсальну можливість облаштування дахів будь-якої складності — алюміній здатний просто вражати: кольором, формою, рельєфом …

Невисока вартість. Чудові експлуатаційні властивості даху з алюмінію, до всього цього, ще визначаються і невисокою вартістю даної покрівельної системи. Власне, сьогодні алюміній і є мегапопулярним металом у всіх галузях промисловості. Хоча так було і не завжди, на протязі двох століть експлуатації людством цього унікального елемента. Якщо порівнювати варіант алюмінієвої покрівлі з іншими доступними на сучасному ринку аналогами, то саме він привертає величезну кількість покупців. Чому? Візьмемо, наприклад, мідний дах. Мідь, природно, теж прекрасна можливість на багато десятиліть убезпечити своє житло від сюрпризів природи. Але, при всіх її унікальних характеристиках, такий дах не пофарбувати в улюблений відтінок. Принаймні — так не прийнято. Суттєво відрізнятиметься і ціна покрівельного проекту … До речі, при великому бажанні, цілком реально покрівельному алюмінію забезпечити візуалізацію старої міді, або світлої бронзи і т.д. Тут можливо втілювати в життя найсміливіші дизайнерські рішення. З алюмінієвих листів роблять водостічні системи. Останнім можна надати колір покрівлі або фасаду, або ж організувати взагалі цікавий контраст.

В цілому, термін служби різних покрівельних алюмінієвих виробів — аж до 150 років. Покрівлю з алюмінію, власне, як і згадану вище мідну, прийнято укладати перевіреним століттями способом — фальцюванням. Чому так? Що це взагалі таке? Фальцева покрівля була винайдена майстрами в Німеччині. Власне, «фальц» в перекладі — це «жолоб». А сама фальцева технологія відрізняється особливістю кріплення листів покрівлі один до одного: такий собі жолобок-замочок. Фальцювання, природно, роблять в виробничих умовах — на спеціальному обладнанні. Алюміній хоч і податливий, м’який, руками його не зігнути. Правда, сьогодні все частіше всім бажаючим пропонують придбати власні фальцезакаточні машинки, інший спецінструментарій. Асортимент даного обладнання великий: можна вибирати і за моделями, і за ціною. Сам процес творення фальцевих вузлів не є складним, особливої ​​вправності не вимагає, чимось нагадує закупорку домашніх запасів на зиму. Взагалі, фальцевий вузол хоч і простий, при цьому — досить надійний, адже не дарма придуманий німцями.

Правильний фальц досить міцно скріпить листи. Тут виключені будь-які можливості протікання. Таким чином, фальцева алюмінієва покрівля гарантовано прослужить довго, особливо, в порівнянні з іншими видами даху. Фальцева технологія і в експлуатації досить проста: контроль за дахом можна здійснювати шляхом швидкого огляду 3-4 рази на рік. Важливо, до речі, і те, що алюмінієві листи легко транспортувати на місце будівельних робіт: їх випускають в рулонах. Монтажники акцентують також на ще одній істотній перевазі: ​​матеріал майже не ковзає. І ще кілька цікавих характеристик, притаманних алюмінієвої покрівлі. Наприклад, застосовувати дану систему можна на дахах з ухилом навіть до 5°. При цьому, пластичність метал зберігає при досить низьких температурах. Відповідно, установку покриття можна виробляти в холодну пору. Екологічний аспект же тут полягає в тому, що абсолютно допускається вторинна переробка алюмінієвих листів. Деякі недоліки, пов’язані з алюмінієвої покрівлею, як от висока теплопровідність або мала шумоізоляція, тим часом, легко усуваються. Досвідчений монтажник-покрівельник без особливих проблем зведе їх до мінімуму, виконає всі вимоги, за якими кров з унікального і найпоширенішого в світі зможе прослужити відведений йому термін.

 

Сучасні покрівельні системи з алюмінію пропонують найрізноманітніші виробники. Вони відрізняються своєю естетичністю, різноманітністю видів, форм. Обов’язково потрібно враховувати, що від форми, як і сполучних елементів різних систем безпосередньо залежить мінімальний кут нахилу тієї чи іншої ділянки даху. А тут уже виникає і найважливіше питання герметичності системи. Тому вибір покрівельної системи, безсумнівно, необхідно проводити максимально усвідомлено. Враховувати не тільки, а може і не стільки, естетичну складову, як технічну точку зору. Вибравши конкретну покрівлю, не забудьте ознайомитися з технічними характеристиками. Важливо, щоб система могла застосовуватися на будь-якій похилій ділянці покриття. Коли покрівля має скатні ділянки з ухилом меншим від рекомендованого виробником, абсолютно раціонально буде комбінувати. Тобто, застосувати інший вид системи. Зрештою, завжди є можливість вибрати покрівельну систему, що передбачає використання на будь-яких ділянках похилого даху.