(096) 38 51 484
(044) 232 38 92

Дзвоніть 8:30 до 20:00

Покрівельні плівки

Мало просто покласти дах — важливо покласти його правильно. Конструкція даху схожа на листковий пиріг, де кожен шар виконує свою функцію. Одна з таких функцій — захист будинку від вологи, як зовнішньої, так і тієї, що надходить з приміщень.

Вплив вологи на покрівлю виявляється воістину руйнівним. Просочується дощова/тала вода, вона порушує теплоізоляцію даху і руйнує її конструкції. Зрозуміло, що жити під протікаючим дахом абсолютно неможливо, та й небезпечно. Однак, волога може проникати під покрівлю не тільки у вигляді дощової/талої води, але також конденсуватися з туману або проникати з внутрішніх приміщень в результаті конвекції пари.

Від надлишків вологи страждає, в першу чергу, утеплювач, оскільки навіть при мінімальному зволоженні він практично повністю втрачає свої теплоізоляційні властивості.

Зволоження теплоізолюючого шару всього лише на 1% знижує його ефективність майже на 35%!

Таким чином, щоб уникнути в майбутньому подібних неприємностей і вберегти покрівлю від протікання, слід так продумати конструкцію даху, щоб в найпершу чергу захистити від вогкості шар теплоізоляції, причому рішення повинно бути одночасно як максимально ефективним, так і максимально економічним!

Підпокрівельні плівки: найкраще з можливих рішень

У минулому столітті дуже великою популярністю користувалося рішення із застосуванням руберойду в якості ізолюючого матеріалу. Між крокв укладали шар теплоізоляції (мінеральну вату), а зверху влаштовували суцільний настил з покладеним руберойдом. Для вентиляції між настилом і мінватою лишали невеликий зазор.

На той момент це була вельми практична і перевірена часом технологія, однак сьогодні таке рішення не можна вважати ефективним, оскільки воно дороге, трудомістке і створює велике навантаження на покрівельну конструкцію.

Тому при влаштуванні покрівлі індивідуальні забудовники без коливань віддають перевагу підпокрівельним плівкам в якості ізоляції, як матеріалу набагато більш дешевому, простому в укладанні, практичному і рентабельному.

На ринку сучасних будівельних матеріалів представлений величезний асортимент підпокрівельних плівок і вибір відповідної — завдання далеко не просте.

Якщо ви, як замовник, не впевнені у виборі відповідного варіанту, фахівці компанії БМ РУБІН завжди готові прийти вам на допомогу і докладно відповісти на будь-які ваші питання, щодо всіх видів покрівельних матеріалів — просто зателефонуйте за нашими контактними телефонами на сайті!

Підпокрівельні плівки: функції і застосування

Для запобігання попаданню вологи на підпокрівельні конструкції в світі сучасного будівництва застосовуються спеціальні захисні гідро/пароізоляційні плівки і мембрани. Крім своєї явної захисної функції, ці матеріали також грають важливу роль у функціонуванні вентиляційної системи будівлі.

В ідеальному випадку захисна плівка повинна давати вільний вихід парі (мати високу паропроникність), але при цьому мати високі гідроізоляційні характеристики і не пропускати зовнішню атмосферну вологу в шар утеплювача.

На жаль, плівки лише дуже небагатьох виробників мають такі характеристики. Найчастіше гідроізоляційні плівки є плівками з низькою паропроникністю. В цьому випадку дощова / тала вода стікає прямо в ринву / трубу, а надлишок пари виводиться через вентиляційні отвори.

Існують також повністю паронепроникні плівки, у яких показник паропроникності прагне до нуля. Такі плівки використовуються для захисту теплоізоляційного шару від пари зсередини.

Паропроникні плівки виконують свою функцію завдяки особливій мікропористій структурі. Кожна така мікроскопічна пора має конусоподібну воронку, широка сторона якої звернена в сторону підпокрівельного простору. Працює така структура за принципом вентиля.

Подібні плівки часто називають мембранами. Вони відмінно виводять пару, але не завжди добре захищають від зовнішньої атмосферної вологи.

На ринку сучасних будівельних матеріалів представлені підпокрівельні плівки як з низькою, так і з високою паропроникністю.

Плівки з низькою паропроникністю не можна укладати безпосередньо на шар утеплювача, щоб уникнути його відсирівання. Плівки даного типу використовують, як правило, для укладання під черепицю, металочерепицю і листове/рулонне залізо (фальцева покрівля). Також обов’язкова наявність 2 вентиляційних зазорів — над і під плівкою.

Плівки з високою паропроникністю використовуються зі штучними покриттями, на кшталт черепиці, і укладаються безпосередньо на теплоізоляційний шар. В цьому випадку влаштовується лише один нижній вентиляційний зазор (під покрівлею).

Підпокрівельні плівки/мембрани зазвичай кладуть під жорсткі покрівельні покриття — з м’яким покриттям, наприклад, бітумними, покрівельні плівки, як правило, не вживаються.

Облаштований за всіма правилами дах залишається сухим навіть в найнесприятливіших умовах, а його конструкції, завдяки ретельно виконаній гідро/пароізоляції, завжди будуть надійно захищені від гниття, цвілі і грибків.

Покрівельні плівки і мембрани: види і матеріали

Розглянемо коротко різновиди підпокрівельних плівок/мембран і основні матеріали, які використовуються для їх виготовлення.

Гідроізоляційні покрівельні плівки

Різновиди гідроізоляційних плівок:

 • Поліетиленові (армовані / неармовані)
 • Поліпропіленові (армовані / неармовані)
 • антиконденсатні (з додатковим антиконденсатним шаром)

При монтажі гідроізоляції використовуються перфоровані поліетиленові і поліпропіленові плівки, які, в порівнянні з неперфорованими володіють більш високою паропроникністю. Недоліком перфорованих плівок є те, що вони електризуються, і тому в суху погоду мікроотвори можуть забиватися пилом, який добре притягується до наелектризованої полімерної плівки. Щоб цього уникнути, плівки зазвичай фарбують.

Антиконденсатні плівки не мають перфорації і, внаслідок цього, не дихають. Таким чином, дана покрівельна плівка є паронепроникною і вимагає наявності обов’язкового нижнього вентиляційного зазору для усунення надмірного конденсату. Укладаються антиконденсатні плівки зазвичай під металеві покриття.

Пароізоляційні покрівельні плівки

Для пароізоляції використовуються перфоровані плівки з поліетилену, які діляться на армовані, неармовані і плівки з додатковим шаром фольги. Ці плівки не дозволяють волозі проникати в шар теплоізоляції, однак, з огляду на те, що вони паронепроникні, житлові приміщення можуть страждати від зайвої вологості, через що їх потрібно постійно провітрювати.

Покрівельні мембрани


Покрівельні мембрани є відносно новим матеріалом і являють собою вдосконалені покрівельні плівки. Мембрани діють за принципом вентиля (тобто, працюють лише в одному напрямку). За рахунок своєї особливої ​​структури мембрани затримують зовнішню вологу, але пропускають пару зсередини приміщень. Оскільки мембрана паропроникна, її можна класти прямо на теплоізоляцію. Вентиляційний зазор в разі використання підпокрівельної мембрани робити не потрібно.

Найбільш широко покрівельні мембрани використовуються при будівництві опалюваних мансард і горищ. Також з їх допомогою легко перетворити холодне горище в теплу мансарду без заміни стропильних елементів покрівельної конструкції.

Класифікують мембрани за ступенем їх паропроникності:

 • Псевдодифузійна мембрана — паропроникність низька, потрібен вентиляційний зазор
 • Дифузійна мембрана — висока паропроникність, зазор для вентиляції не потрібен
 • Супер/ультрадифузійна мембрана — дуже висока паропроникність, вентиляція не потрібна

Ще одна класифікація мембран — за способом укладання:

 • Одностороннє укладання — мембрана укладається назовні певною стороною
 • Двостороння укладання — сторона укладання значення не має

Псевдодифузійні мембрани — це, по суті, описані вище перфоровані покрівельні плівки, які так само вимагають вентиляційного зазору.

Тепер розглянемо загальні властивості/відмінності дифузійних і супердифузійних мембран.

Загальні властивості:

 • Не проникні для зовнішньої атмосферної вологи, проникні для пари зсередини приміщень
 • Зберігають незмінно високий рівень паропроникності в запиленому середовищі
 • Захищають від вітру, скорочують втрати тепла
 • Економлять простір за рахунок укладання на утеплювач без зазору
 • Використовуються в парі з вологостійкими покрівельними матеріалами (металом, керамікою та інше).

Відмінність супердифузійних мембран від просто дифузійних полягає в поліпшених показниках ключових характеристик водонепроникності, паропроникності, міцності, стійкості до ультрафіолету, енергетичної ефективності та ціною.

Окремо стоять об’ємні розділові мембрани, виділені в окремий клас.

Цей вид покрівельних мембран призначений для фальцю дахів і інших покриттів з металу, особливо, якщо існує небезпека корозії.

Мембрани даного типу мають 3-вимірну об’ємну ґратчасту структуру, завдяки якій забезпечується постійна вентиляція і видалення конденсату. Ці мембрани рекомендовані до вживання при облаштуванні покрівель складної форми і незвичайної конфігурації.

Пам’ятайте, що вартість покрівельної гідро/пароізоляції становить всього лише 1-5% від вартості всього даху, а ось від правильного вибору матеріалу і його укладання залежить доля всього вашого будинку!

Якщо ви не впевнені у виборі матеріалів для гідро/пароізоляції даху свого будинку, звертайтеся до фахівців сучасного будівництва від компанії БМ РУБІН, які із задоволенням дадуть відповідь на будь-які ваші запитання, а також якісно, ​​швидко і дешево виконають всі необхідні покрівельні роботи. Контактні телефони дивіться у нас на сайті.